Znajdujesz się na: » Galeria » 25-lecie Collegium Polonicum

Galeria » 25-lecie Collegium Polonicum

Uprzejmie informujemy, iż z okazji 25-lecia Collegium Polonicum13 października 2016 r. wręczyliśmy dla Collegium Polonicum na ręce rektora UAM prof. Andrzeja Lesickiego, prezydenta Viadriny prof. Alexandra Wölla oraz dr. Krzysztofa Wojciechowskiego medal "Polsko-Niemiecka Najwyższa Jakość"za 25 letni wkład włożony w zbliżenie Polski i Niemiec na polu nauki i kultury.
W tym roku minęło 25 lat od narodzenia się idei utworzenia na polsko-niemieckiej granicy Collegium Polonicum – wspólnej placówki naukowo-dydaktycznej dwóch partnerskich uniwersytetów: Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Z okazji jubileuszu uczelnia przygotowała w dniach 13-14 października br. specjalny program.
W czwartek, 13.10.2016 o godz. 12:00 odbyła się uroczystość inauguracji roku akademickiego 2016/17. Nowy rok akademicki zainaugurował Rektor UAM prof. UAM dr hab. Andrzej Lesicki wspólnie z prezydentem Viadriny prof. Alexandrem Wöllem. Wykład inauguracyjny wygłosił prof. dr hab. Bogdan Koszel z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM pt. „Stosunki polsko-niemieckie 25 lat po zawarciu ‘Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy’”. W uroczystości wzięli udział goście ściśle związani z historią Collegium Polonicum, więc było to również okazja do spotkań po wielu latach i wymiany doświadczeń.
Na koniec uroczystości otwarto wystawę „25 lat Collegium Polonicum”. Wystawa fotograficzna w formie 13 roll-upów prezentuje historię placówki od powstania idei do dnia dzisiejszego, m.in. budowę uczelni, założycieli, gości, ważne wydarzenia i oczywiście życie studenckie oraz naukowe.