W MIKOŁAJKI 76. KONKURS SZOPEK KRAKOWSKICH - WPISANYCH NA LISTĘ UNESCO!

Piękne, kolorowe, świąteczne i z dużymi tradycjami krakowskie szopki zostały wpisane na Reprezentatywną Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO! (29 listopada). Znalazły się one wśród około 400 różnego rodzaju zwyczajów z całego świata. Jednocześnie to pierwszy taki wpis dotyczący niematerialnego dziedzictwa z Polski. 

A już w najbliższy czwartek, 6 grudnia będzie można podziwiać te wspaniałe rękodzieła na Rynku Głównym w Krakowie podczas 76. Konkursu Szopek Krakowskich. Korowód twórców krakowskich szopek, tuż po hejnale mariackim o godz. 12.00, przejdzie wokół Rynku Głównego przed estradę, na której będzie można obejrzeć prezentowane dzieła. 

Tegoroczne szopki tradycyjnie będą wystawione na Pokonkursowej Wystawie Szopek Krakowskich w Celestacie (przy ul. Lubicz 16) - oddziału Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, który jest organizatorem konkursu. Wystawa będzie czynna od 10 grudnia 2018 r. do 24 lutego 2019 r. Szopki będą tez wystawiane w witrynach sklepów, hoteli i restauracji, a także przed galeriami handlowymi, w parkach i na placach.

To także dobra okazja, aby odwiedzić dawną stolicę Polski i skorzystać z wielu atrakcji, jakie oferuje turystom Kraków.

Dowiedz się więcej na stronie Muzeum Historycznego Miasta Krakowa

 

 

Źródło