Tragiczna śmierć Prezydenta Gdańska ś.p. Pawła Adamowicza

W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska, Pana Pawła Adamowicza, 18 stycznia (piątek) w godz. 10.00-15.00 w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie (Lassenstraße 19-21, 14193 Berlin) zostanie wyłożona księga kondolencyjna. Prezydent RP, Andrzej Duda, ogłosił, że dzień pogrzebu Pawła Adamowicza będzie dniem żałoby narodowej. Żałoba narodowa będzie trwała od piątku, 18 stycznia, od godz. 17.00, do soboty, 19 stycznia, do godz.19.00.

 

 

Paweł Adamowicz zmarł w poniedziałek 14 stycznia 2019 r., po południu, w szpitalu, do którego  trafił wieczorem poprzedniego dnia po ataku uzbrojonego w nóż mężczyzny podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego stan był bardzo poważny, przeszedł kilkugodzinną operację.

 

Paweł Adamowicz miał 53 lata i był jednym z najdłużej urzędujących prezydentów miast w Polsce. Rozpoczynał 21 rok służby na stanowisku prezydenta miasta Gdańska. Osierocił dwie córki.

 

Ambasador RP w Niemczech, prof. Andrzej Przyłębski, wraz z całym zespołem Ambasady RP w Berlinie, składa wyrazy najgłębszego współczucia Rodzinie ś.p. Pawła Adamowicza. Tuż po śmierci prezydenta Adamowicza Ambasador Przyłębski wydał specjalny komunikat, w którym dziękuje za wszystkie modlitwy i słowa wsparcia, jakie płyną z Niemiec za pośrednictwem Ambasady do Rodziny, Bliskich i Współpracowników Prezydenta Gdańska, Pana Pawła Adamowicza.

 

Komunikat Ambasadora RP w Niemczech wz. z atakiem i śmiercią prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza

 

 

Źródło