Kulinarny Festiwal Kwiatów Jadalnych w ogrodach Hortulus Spectabilis w Dobrzycy

Pierwszy w Polsce festiwal, promujący ogrodnictwo, uprawę roślin oraz gotowanie z wykorzystaniem kwiatów jadalnych odbędzie się 9-go i 10 lipca w ogrodach Hortulus Spectabilis w Dobrzycy.

Podczas imprezy prezentowany będzie proces uprawy kwiatów jadalnych, jak i również możliwości ich wykorzystania w kuchni. W trakcie pokazów kulinarnych spróbować będzie można potraw przygotowanych z wykorzystaniem kwiatów, udzielane będą porady kulinarne i dietetyczne. Goście otrzymają najciekawsze przepisy na dania z użyciem kwiatów.
Festiwal odbędzie się w Ogrodach Hortulus Spectabilis w Dobrzycy

Ogrody Hortulus Spectabilis to nowy kompleks, udostępniony dla zwiedzających od 2014 roku. Obecnie zagospodarowane i udostępnione jest 7 z 30 ha realizowanych ogrodów. Kompleks jest licznie odwiedzany przez turystów spędzających urlop nad polskim morzem. Wśród gości, wyróżnić można fanów ogrodnictwa, miłośników przyrody i specjalistów z dziedziny architektury krajobrazu. Ogrody rocznie odwiedza ponad 200 tyś. gości z całego kraju i zagranicy.

Do największych atrakcji kompleksu zaliczają się: 20 metrowa wieża widokowa, największy na świecie Labirynt grabowy o powierzchni 1 ha, Ogród 4 Pory Roku, Dolmen Anastazji czy Kamienny Krąg.

Szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie: www.hortulus-spectabilis.com.pl

 

 

źródło