Miasto zakochanych zaprasza na Walentynki

Za sprawą przechowywanych od stuleci w kościele farnym relikwii św. Walentego oraz obchodzonego w szczególnie uroczysty sposób Dnia św. Walentego Chełmno od kilku lat jest „Miastem Zakochanych”.
Walentynkowy weekend w Chełmnie to wiele zabaw, konkursów i wystaw. 14 lutego kończy się na rynku koncertem zespołów muzycznych znanych wykonawców, podczas którego tradycyjnie na płycie rynku układane jest wielkie płonące serce z lampionów.
Mieszkańcy oraz turyści – odwiedzający tego dnia zabytki miasta - będą mogli zbierać pieczęcie z poszczególnych obiektów oraz zakupić dukat św. Walentego. Trzy pierwsze pary, które zbiorą komplet pieczęci i zakupią dukat oraz pojawią się o pełnej godzinie ( 13; 14 lub 15 ) w Muzeum Ziemi Chełmińskiej otrzymają upominki z Chełmna – miasta zakochanych. Mapki z miejscem na pieczęcie dostępne będą w każdym głównych zabytków miasta.

 

Ważnym punktem obchodów jest happening podczas którego mieszkańcy wspólnie z turystami na płycie rynkowej, ustawiają się w symbolu miłości jakim jest serce. Podczas happeningu wykonane zostaną zdjęcia, które staną się wizytówką i zaproszeniem do naszego pięknego miasta.

Szczegółowy program imprezy oraz informacjie o zabytkach dostępne są na stronie internetowej Chełmna


źródło