Znajdujesz się na: » Energia/Gospodarka » Praca w Niemczech

Praca w Niemczech

 

Dział zawiera informacje, jak szukać ofertpracy i miejsc nauki zawodu w Niemczech.

 

WSKAZÓWKI DLA SPRZĄTACZEK I SPRZĄTACZY


Dla zachowania uczciwych warunków pracy i dobrych stosunków z Państwa pracodawca powinni Państwo koniecznie zwrócic uwagę na przestrzeganie poniższych regulacji.

 

Czytaj więcej >>

 


 


SAMODZIELNA DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARZCZA W NIEMCZECH


Informacje o prawie działalności gospodarczej

Mają Państwo zamiar zarejestrować samodzielną działalność gospodarczą. Przedtem prosimy uważnie przeczytać poniższe informacje.

 

Czytaj więcej >>

 


 

 

PORADNIK DLA OSÓB SZUKAJĄCYCH PRACY
W NIEMCZECH

Niniejszy poradnik jest zbiorem podstawowych informacji na temat warunków pracy oraz pobytu w Niemczech. Stworzony został na podstawie doświadczeń w codziennej pracy konsularnej. Krok po kroku omawia problemy na jakie może natrafić polska migracja zarobkowa. Doradzamy, jak tych problemów uniknąć i do jakich instytucji można zwrócić się o pomoc.

 


 


PORADNIK UZNAWANIA KWALIFIKACJI ZAWODOWYCH

W NIEMCZECH


Niniejsza broszura pomaga zawiera szereg praktycznych informacji, które mogą pomóc przejść przez proces uznania kwalifikacji zawodowych.

 

Czytaj więcej >>

 


 


 


MATERIAŁY INFORMACYJNE W SPRAWIE ZASIŁKÓW DLA BEZROBOTNYCH II (ALG II) / ZASIŁKÓW SOCJALNYCH


Celem uzyskania prawa do świadczeń podstawowych dla osób poszukujących pracy, zobowiązani są Państwo do spełnienia omówionych przez nas poniżej warunków. Niektóre grupy osób są zasadniczo wykluczone z prawa do świadczeń.

 

Czytaj więcej >>

 
 

PRAWO PRACY W NIEMCZECH


W związku z otwarciem z dniem 1 maja 2011 roku niemieckiego rynku pracy m.in. dla obywateli Polski, chcielibyśmy zaprosić Państwa do lektury niniejszego informatora, którego zadaniem jest przedstawienie niemieckiego prawa pracy osobom zainteresowanym zatrudnieniem w Niemczech.


Czytaj więcej >>