Targi w Hanowerze 2018

Targi Hanowerskie należą do największych i najbardziej znanych targów przemysłowych na świecie. W 2018 r. krajem partnerskim Tragów był Meksyk, a hasłem przewodnim "Integrated Industry - Connect & Collaborate". Na Targach obecnych było 5000 wystawców z 75 krajów, w tym z Polski.

 

 

W ceremonii otwarcia Targów 22 kwietnia 2018 r. uczestniczyły Kanclerz Angela Merkel oraz Federalna Minister Nauki i Badań Anja Karliczek (CDU). Ambasadę RP w Berlinie reprezentowała Ewa Różyńska. W trakcie ceremonii otwarcia organizator imprezy, Deutsche Messe AG, po raz piętnasty przyznał nagrodę Hermesa (Hermes Award) dla najbardziej innowacyjnego produktu reprezentowanego na Targach. W bieżącym roku nagrodę otrzymało przemysłowe urządzenie pomiaru temperatury, produkowane przez firmę Endress+Hauser Messtechnik GmbH + Co. KG.

 

Polscy przedsiębiorcy różnych branż reprezentowani byli na 40 stoiskach targowych. Na stanowisku polskim na Targach w Hanowerze odbyła się impreza promocyjna polskiej gospodarki organizowana przez Polska Agencję Inwestycji i Handlu S.A. (PAIH) oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, którą krótkim przemówieniem otworzył prezes PAIH, Tomasz Pisula.

 

Źródło